SÜKÛTUN ÇIĞLIKLARI:.

Çığlıklarımız nostaljiye mahkûm olamaz. Nostaljilere mahkûm duygulardan ne hayır gelir. Bizim çığlıklarımız mazidir, haldir ve istikbâldir.

Avustralyalı Gencin Müslüman Olma Hikayesi

Posted by Mecnûn 18/03/2009

İçinizde işaret arayanlar için zaten yeteri kadar göstermedik mi?

Avustralyalı bir genç İslam dinini nasıl seçtiğini anlatıyor. Usta standapçıları aratmayan bir üslupla anlatılan hikâyenin, düşündürücü yanı ağır basıyor…

Şu anda video paylaşım sitelerinde izlenme rekorları kıran bir video dolaşıyor. Videoda Avusturalya’lı Rubin değişik dinleri araştırdıktan sonra nasıl Müslüman olduğunu anlatıyor.

Üniversitenin ilk yılında anne-babasının ayrıldığını, köpeğinin öldüğünü ve bundan dolayı zor bir dönem geçirdiğini anlatan Rubin, daha sonra Hıristiyanlıktan başlayarak, Yahudilik, Hinduizm ve Budizm’i araştırdığını ifade ediyor… Ünlü standapçıları aratmayacak şekilde Müslüman olma hikayesini anlatan Rubin, İslam’a yönelik önyargısını ve camiye düşen yolunu dinleyenleri kahkahalara boğan bir üslupla anlatıyor. Müslüman olduktan sonra Ebu Bekir ismini alan Genç, İslam Dinini seçmek için evinde oluşturduğu atmosferden bahsediyor ve Allah’tan varlığını göstermesi için çok küçük de olsa bir işaret bekliyor… Ancak o beklediği işaret bir türlü gelmiyor ve bundan rahatsız olduğunu anlatıyor. Daha sonra tekrar Kur’an-ı Kerim okumaya başlayan Genç, aradığı işareti ilk okuduğu ayette buluyor…

Reklamlar

79 Yanıt to “Avustralyalı Gencin Müslüman Olma Hikayesi”

 1. özlem said

  gercekten helal olsun arastrıp bulmus çok etkilendim çokta sekermişD::D

 2. […] Avustralyalı Gencin Müslüman Olma Hikayesi İçinizde işaret arayanlar için zaten yeteri kadar göstermedik mi? […]

 3. FATİHAN said

  KALPLER ALLAH IN ELİNDEDİR.ALLAHU EKBER.

 4. DOĞAN said

  İŞTE BU KADAR YA…
  YETERKİ İNSAN ARAMASINI BİLSİN…
  “BENİM NAMI CELİLİM GÜNEŞİN ÜZERİNE DOĞUP BATTIĞI HER YERE ULUŞACAKTIR” (hadis i şerif)

 5. Sello said

  videoyu indirmek için tıklayın
  [video src="http://facetr.net/avusturalyaligenc.flv" /]
  gom player ile izleyebilirsiniz.

 6. alper said

  ahhhh ah

 7. alper said

  nakadar güzelll allah tüm imansızlara nasip etsin…(Amiiiiiinn….!)

 8. Ya Allah said

  Biz bunu kursta izLedik..İçim ürperdi resmen..Allah’ım senin yüceliğini bir biz anlayamadık..Allah-u ekber
  Yardım et Ya Rabb..

 9. Yahya said

  Tebrikler…

 10. ahmet said

  güzel bir showmen

  gerçekleri arasaydı hıristiyanlığı bulurdu.

  gerçeği arayın gerçekler sizi özgür kıracak

 11. Ahmet sıkmış said

  ahmet hıristiyanlığı bulmak zor olmasa gerek

  3 tane tanrı var birine rast gelirsin dimi :)))))))

  bişi sorucam bunlar karar alırken birbirlerini çekememezlik yapmıyorlar mı?

  mesela sen kaç senedir hava olaylarını yönetiyon bırak az ben yöneteyim diye :)))))

  ulan kader senin elinde bırak az be ayıp olmuyor mu bizim de karizmamız var falan :)))

  komedi şu hıristiyanlık, çok bozmuşsunuz olm.

  [video src="http://facetr.net/avusturalyaligenc.flv" /]

 12. Ayşenur said

  eğer maksat ibadet ise küçük bir karınca yuvası yeter,eğer maksat bir işaretse şüphesiz ki ALLAHın tek bir ayet yeter.
  şüphesiz ki ALLAH bize yeter.
  bu abimizin çok etkileyici bir hayatı var. yalnız benim çok dikkatimi çeken bir şey oldu.neden adını ibrahim değilde ebu bekir koymuş. bence ibrahim a.s. ile hayatları çok benziyor. ibrahim (a.s.) da ALLAHı arayarak bulmuş. ibrahim koysaydı keşke. ama ebu bekir adıda çok güzel. hepimiz dört halifeden biri olan ve peygamber efendimizin en yakın arkadaşı olan bu büyük alimi çok seviyoruz.
  abimizin adı ibrahim olmamış ama ALLAH ona ebu bekir(r.a.) gibi yaşamayı nasip eder inş.
  rabbim kalbini sabit kılsın inş.
  birde ben şimdi o abiden bir dua almayı isterdim. çünkü hepimiz biliyoruz ki islam dininde islam dinine geçen insanların bütün günahları affediliyor. o abimiz şimdi günahsiz. ve ben burdan ondan dua istiyorum.lütfen sadece bana değilde bütün insanları dualarında eksik etmez ise o abime ben çok minnettar kalırım.

 13. ahmet said

  sevgili kardeşim

  hıristiyanlıkta üç tanrı yotur, tanrı tektir, senin anlayamadığın herharde üçlü birlik konusu istersen bunuda Kurandaki ayetlerle anlatabilirim, İncildeki ayetlerle anlatmak daha kolay olurdu ama inanmazdın.

  Not: amacım misyonerlik yapmak değil öğrenmek isteyenlerle bilgi vermektir.

  Gerçek Mutluluk 3-12

  (Luka 6:20-23)

  3“Ne mutlu ruhta yoksul olanlara!

  Çünkü göklerin hükümranlığı onlarındır.

  4Ne mutlu yaslı olanlara!

  Çünkü onlar avutulacaklar.

  5Ne mutlu yumuşak huylu olanlara!

  Çünkü onlar yeri miras alacaklar.

  6Ne mutlu doğruluğa acıkıp susayanlara!

  Çünkü onlar doyurulacaklar.

  7Ne mutlu başkasının acısına ortak olanlara!

  Çünkü onlar acılarında destek bulacaklar.

  8Ne mutlu yüreği temiz olanlara!

  Çünkü onlar Tanrı’yı görecekler.

  9Ne mutlu barışçılara!

  Çünkü onlara Tanrı çocukları denecek.

  10Ne mutlu doğruluk yüzünden saldırıya uğrayanlara!

  Çünkü göklerin hükümranlığı onlarındır.

  11Ne mutlusunuz sizleri aşağıladıkları, size saldırıda bulundukları,

  benim yüzümden yalan yere size her tür kötüleyici söz söyledikleri zaman!

  12Sevinin ve coşun.

  Çünkü göklerde büyük armağanınız hazırdır.

  Çünkü sizlerden önceki peygamberlere de bu yolda

  saldırıda bulundular.”

 14. SEMA said

  MAŞALLAH!!!
  ALLAH TAMAMINI VE DEVAMINI NASİP ETSİN.

 15. zeynep said

  bazıları dalgaya almış alsınlar bakalım bi hristiyan müslüman olmuş bazılarıda hristiyanlığa özeniyo herhalde allah ilk önce onlara akıl versin o kardeşimizede helal olsun ALLAH razı olsun kardeşim bazıları görmesede ALLAH onların gözünüde açar inşallah tek isteğim budur

 16. ahmet said

  ahmet demişki 😀
  12Sevinin ve coşun.

  Çünkü göklerde büyük armağanınız hazırdır.

  Çünkü sizlerden önceki peygamberlere de bu yolda

  saldırıda bulundular.”
  sanırım unuttuğu bi nokta var SON PEYGAMBER hz.muhammed Kİ BU KUTLU ŞAHIS GELDİKTEN SONRA DİĞER LERİNİN Bİ HÜKMÜ KALMADI tıpkı bi önceki peygamberler gibi ^^

 17. Ayhan said

  Ey benim güzel kardeşim “AHMET” !!!
  KUR’AN’da “ALLAH” ismi ile işaret edilen “Tanrı” değildir. “Tanrı” ötelerde aranandır! “ALLAH” ötelerde değildir! (“BEN SİZE ŞAH DAMARINIZDAN DAHA YAKINIM” uyarısı!!!) “ALLAH”‘ında affetmeyeceği tek günah “O”‘na şirk koşmaktır. Ben sana burada şirk nedir? ALLAH ismi ile işaret edilen nedir? diye. anlatmaya kalksam bitmez. O yüzden Lütfen biraz KUR’AN tefsiri ve meali(1-Elmalılı Hamdi Yazır – “Hak dini KUR’AN dini”, 2- Erzurumlu İbrahim Hakkı -“Marifetname”,3 – Süleyman Ateş “YÜCE KUR’ÂN’IN ÇAĞDAŞ TEFSÎRİ” olabilir.) “Oku”. demek istediğimi umarım anlamışsındır…

 18. feyza said

  Arkadaşlar ben bir şey öğrenmek istiyorum Ebu Bekir kardeşimizin annesi ve babası da mı müslüman olmuş?Bir de Ebu Hamza dediği kişi kim?Hz. Hamza mı?

 19. Sema said

  (Feyza’ya)
  Anlattığına göre annesi ve babası müslüman olmasına zaman içinde olumlu bakmışlar.İslamın ondaki olumlu tesiri ve değişikliği “ateist” dediği ailesi bile farketmiş.
  Hamza diye bahsettiği gittiği camide bulunan bir müslüman.Ayrıca islama girmesinde de etkisi olanlardan…Onun sakallı,cüpbeli hali altındaki insan Ebubekir’i çok etkilemiş ve bazı önyargılarının olduğunu görmüş.( örn;Müslümanların=Terörist önyargısı)

 20. hatice said

  Şimdiki adıyla Ebubekir abim adına çok sevindim. Düşünüyorum acaba biz müslüman ailelerin çocuğu olarak doğmasaydık onun gibi arayıp Allah’ı bulabilir miydik? inşallah Yüce Rabbim şu gereksiz yere hala hristiyanlığı savunan Ahmet e de gerçekleri bulmayı nasip etsin. Keşke adın Ahmet yerine başka bişey olsaydı Efendimiz (S.a.v.) in diğer adı bu şekilde kirlenmemiş olurdu.Senin için dua edicez Ahmet Allah hidayete erdirsin seni.

 21. Samanyolu said

  Teşekkür ederim

 22. HATİCE MUTLU said

  Ahmet bey
  Bu mübarek ismi taşıyabilmek çok güzel olsa gerek.Yorumlarınızı okudum,ilk başta bende tepki verdim kendimce,ama hemen yorum yazmak istemedim çok düşündüm.İsminiz,yazdıklarınız kafama takıldı.ne tesadüf ki(aslında tevafuk),o kadar videonun içinden ;Avustralyalı gencin müslüman olma hikayesini izliyosunuz ki bu dini içerikli bir video,ve arkasından müslümanlıkla,islamla dalgavari cümleler kurup yorum yazıyosunuz.İlginç doğrusu.hristiyanlığa bu kadar özenen,başkalarına da anlatma isteği duyan kişi,ya gerçekten hristiyanların yaptığı gibi davasının peşinde koşturan biri ya da sitede yazdıklarıyla dikkat çekmek isteyen biri olmalı.Neden ahmet ismini kullandınız?Gerçekten adınız ahmet’mi merak ettim doğrusu.Böyle bir mail ve böyle bir isim,tamamen tezatlık var.
  Eğer gerçekten yazdıklarınızı uyguluyorsanız siz son peygamberimizi,son din olan islam dinini,rabbimin kusursuz olarak yarattığı herşeyi yok sayıyorsunuz.kendinizi yok sayıyorsunuz Ahmet bey.Gözünüz bu gerçekleri göremeyecek kadar körleşmişse,diliniz rabbimi peygamberimi anmayacak hale geldiyse ve kulaklarınız hakikatleri işitemeyecek kadar acizleştiyse, yazık size,okuduklarınıza,izlediklerinize,size gerçeği göstermeye çalışan bu kadar insana yazık!
  Evt yazdıklarınız gibi kolaydır hristiyanlığa yönelmek,onu öğretmek,kendini özgür hissetmek,ama şu bir gerçekki,özgürlüğün ötesinde Allah’ın verdiği özgürlük vardır,Allah’ın verdiği özgürlükte asalat şeytanınkinde rezalet vardır!Sizinkisi kaçış,kendinizden,ibadetlerinizden,(haşa)Rabbimden kaçış!Sizinkisi nefsinizin,hevasınızın peşinden koşmak sadece.
  Ahmet bey bilirsiniz ki;iman etmek nasıl ki insanın yaratılış praogramında mevcut olan ve kullanmak zorunda olduğu bir anahtar ise,ibadet de insanın temel yapısına şifrelenmiş bir gerçek.

  …Neyse çok fazla uzattım sanırım,sizin için çok manasız belki bu cümleler ama ben söyleme ihtiyacı hissttim.Size veya bir başkasına faydalı olabildiysem ne mutlu bana.Kullandığım kelimelerde,üslubumda bir hata ettiysem affola.Rabbim sizi kurtuluşa ernlerden olmayı nasib etsin…..

 23. eslem BALA said

  çok güzel maşallah subhanallah

 24. Ayhan said

  Din ALLAH indinde tektir! Hz.İbrahim’inde, Hz.Musa’nında Hz.İsa’nında , Hz.Davud’unda Hz.Muhammed’inde söylediği, getirdiği anlattığı sistem “İSLAM” dır!!!! ALLAH indinde din “İSLAM” dır. yok efendim Hz.Musa başka bişi, Hz.İsa başka bişi, Hz.Davud , Hz.Muhammed Mustafa başka bişi, getirmiştir diyen UYDURUYOOO!!! Nebiler ve Resullullah bu “İSLAM” sistemini okumuşlardır.

 25. cesur said

  kurban olduum allah cc nelere kadir yazıkki bizler müslüman bi toplumun insanlarıyız bunları ibret almalıyız böyle.(ahmet demiş adındaki hristiyanlara meydan bırakmamalıyız bizler ve bu topraklar müslümangelmiş geçmiş ebelerimiz ve dedelerimizin kanlarıyla bu günlere geldik kimse geçmişini unutmasın o (ahmetdemiş) denen hristiyan sana seslniyorum sen müslümanlıgı ögren ondan sonra yorum yap tamammıı fazla çeneni yorarsan agzınla kıçın yer degiştirir bilmiş olasın tabii nerden bilein sizler daimaa korkaksınızdır bizler ALLAH cc TEKDİR ONDAN BAŞKA İLAH YOKTUR ve onun on peygamberi HZ MUHAMMET SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEMİN YOLUNDAYIZ BİZİM DİNİMİZDE ZORLUK YOKTUR İNANLAR BİLİR ey (ahmetdemiş)inşallah senide aramıza bekleriz TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNE CÜMLETEN SELAMIN ALEYKÜM …

 26. muslım said

  TAĞUT NEDİR???

  KUR’AN DA BİRÇOK AYETTE ZİKREDİLEN TAĞUT BİRKAÇ ANLAMA GELMEKDEDİR

  KUR’AN’DA TAĞUT

  1: tağut,şeytan ve ALLAH tan başka tapılan herşey demekdir.

  İnsanın nefsi yani kötü arzuları şeytanın saptırmasına kanar.Onun için nefsine uymayan kimse kolay kolay günah işlemez.Aslında dinin koydugu kaidelere uymamıza mani olan,içimizdeki köt arzulardır.Bu arzuları egitmek suretiyle insan kendini kötülüklerden koruyabilir.İslam insanları,din duygularını uyandırmak ve akıllarını doğru yönde işletmek suretiyle kendisine davet etmektedir.Kur’an’ın açıklamalarıyla doğru eğriden ayırt edilir hale gelmiştir.Bu irşadın ışığında İslam’a ilk adımı atmak,hür iradeleriyle insanlara aittir.

  ”Dinde zorlama yoktur.Artık doğrulukla eğrilik birbirinden ayrılmıştır.O halde kim tağutu reddedip

  Allah’a inanırsa,kopmayan sağlam kulpa yapışmıştır.ALLAH işitir ve bilir. (Bakara /256)

  2: tağut,Hakkı tanımayıp azan ve sapan ,ilahi olmayan kanunlarla hüküm veren her türlü kişi ve güç anlamına gelmekdedir. !!!

  ”Sana indirilene ve senden önce indirilene gerçekten inandıklarını öne sürenleri görmedin mi?

  Bunlar, tağut’un önünde muhakeme olmayı istemektedirler; oysa onlar onu reddetmekle

  emrolunmuşlardır. Şeytan da onları uzak bir sapıklıkla sapıtmak ister.”(Nisa/60)

  Bu ayette tağut kelimesi, ilâhî olmayan hükümlere göre kararlar veren otorite anlamına gelir. Aynı zamanda ne Allah’ı tek Hakim ve ne de Rasûlü’nü (s.a) nihaî otorite olarak tanımayan hüküm sistemini de kasteder. Yani bu ayet göstermektedir ki bir kimsenin, prensip itibariyle tağutî olan bir merciye kendi ile ilgili kararlar vermesi için başvurması, o kişinin imanına ters bir davranıştır. Allah’a ve Kitab’ına iman, bir kimsenin böyle bir mercii kabul etmemesini gerektirir. Kur’an’a göre Allah’a iman, tâğutu inkâr etmeyi gerektirir. O ikisini birden aynı anda kabul etmek münafıklığın ta kendisidir.

  ”Tağut’a kulluk etmekden kaçınıp,Allah’a yönelenlere müjde vardır.(Ey Muhammed!)Dinleyip de sözün en güzeline uyan kullarımı müjdele.İşte ALLAH’ın doğru yola ilettiği kimseler onlardırGerçek akıl sahipleri de onlardır.”(Zümer /17.18)

  ALLAH kendisine ortak kosulmasını asla affetmez.

  ”Bilesiniz ki yaratmak ve emretmek O’na mahsustur”(A’raf,54)

  Günümüz tagutları:

  Cumhuriyet,millet meclisi ve ALLAH ın indirdihi kanunların dışında başka kanunlar koyanların hepsiiiiii

  AYETLERDEN VE TEFSİRLERDENDE ANLASILDIGI GİBİ KUR’AN BÜTÜN MÜSLÜMANLARA TAĞUTU REDDETMEYİ ONA TABİ OLMAMAYI EMRETMEKDEDİR.TAGUTU REDDETMİYENLERİNDE İMANLARININDANDA SÜPHEYE DÜŞÜLMEKDEDİR??

  PEKİ GÜNÜMÜZ İNSANLARI ALLAH IN KUR’AN DA İNDİRDİGİ KANUNLAR VAR İKEN

  MECLİSLERDE TOPLANIPDA KENDİ KAFALARINA GÖRE KANUNLAR KOYAN BU TAGUTLARA OY VEREREK ONLARA HÜKÜM VE YASAMA HAKKI TANIYARAK ŞİRKKK KOŞTUKLARININ FARKINDALARMIII??

  YARATMANIN ALLAH A MAHSUS OLDUĞU GİBİ HÜKMETMENİNDE ALLAH A MAHSUS OLMASINA RAHMET İNSAN NASIL OLURDA ALLAH IN HÜKMETME SIFATINI BİR BESERE VERİR.

  EL-HAKEM: Hükmeden.hakkı yerine getiren ve hükümlerinde zulm olmıyan ALLAH varken baskasına hüküm verme hakkını tanımak şirk degilmidir????

  EL-ADL : Cok adaletli ve adaleti mutlak olan ALLAH varken yoksa bu oy verdikleri beserilerin ALLAH DAN daha adil olduhunumu iddaaa ediyorlarr????

  sebeb ne olursa olsun ALLAH resulu (s.a.v) metodunda olmıyan birşekilde islam adına birşeyler yapmak dahi olsa bu ALLAH resulunun metoduna aykırılıgından reddolunur ve hiç bir şekilde taguta kulluk ALLAH katında affedilemez.ALLAH insanlara taguta kulluktan tevbe etmeyi ve bütün tagutları reddetmeyi nasip eyler inş.

  ve hiç düşünülmüyormu acaba

  EL-HALİM: hilmi pek cok. günahkarlara yumasaklıkla muamele eden ve hemen

  cezalandırmayan MÜHLET VEREN ALLAH ceza gününde hesap sormazmı???????

  ”Asra yemin ederim ki insan gerçekten ziyan içindedir.Bundan ancak iman edip ii ameller işleyenler,birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve sabrı tavsiye edenler müstesnadır.”(ASR)

  Bir yerde ALLAH ın kitabı KUR’AN varken baska yasalara tabi olanlar

  ALLAH resulu Muhammed(s.a.v) varken baska atalarının sapmış yollarından gidenler

  KUR’AN ve sünnet varken baska insanların yoluna tabi olanlar ALLAH ın vaadi gerçekleşecekdir

  ALLAH vaadinden dönmez

 27. muslım said

  KONUYLA NE ALAKASI VARDI DİYE DÜŞÜNMEYİN AMA ŞÖYLE BİR BAKIN SUAN TAGUTU REDDETMEYİPTE KENDİNİ MÜSLÜMAN SANANLAR İNSANLAR AVUSTURALYALARDAN İSLAMI ARASTIRIP GEREKLERİNİ YERİNE GETİRİYORKEN. BİZ TÜRKİYEDEEE TAGUTA KULLUKMU EDİCEZZZZZ??????? İNŞ.. SİZLERDE TAGUTU REDDEDENLERDEN OLURSUNUZZ YOKSAA MÜSLÜMAN OLDUHUNUZU SANMAKLA LÜTFEN KENDİNİZİ TATMİN ETMEYİN ARAŞTIRIN VE İSLAMI DOGRU KAYNAKLARDAN ÖGRENİN MESELA::::KUR’AN

 28. ayşe said

  mükemmeldi.çok ağladık arkadaşla allah tüm inanmayanlara böle güzel bir şekilde hak yoluna ulaşmayı nasip eylesin…

 29. feyzanur said

  esselamü aleykum
  allah müslüman olmayanlara da nasip etsin.gerçekten bunu dinlerken bazı yerlerde çok güldüm.(onun islam hakkındaki fikirlerine)
  gerçek aadı?ve kaç yaşında?(çok mrk ettim)

 30. Ayhan said

  “Din” de zorlama yoktur! Zorun-lu-luk-lar vardır…

 31. AHMET ENNİCE said

  bizim içimizdeki dışdan gözüken müslümanız diye geçinen insanlar RUBİN kadar olsalar yeter tek kelimeyle mükemmel

 32. Görkem said

  waLLaH TühLerim Diken Diken oldu ALLAH EKBER

 33. islami buldum said

  BENDE ISLAMIN GUZELLIGINE SONRADAN ORTAK OLANLARDANIM.
  RABBIME BINLERCE KEZ SUKURLER OLSUN.Bu gencide izleyince zaten cok duygulandim. Hatirladikca agliyorum, nasil sagirmi$im, nasil kormu$um, nasill hayret ediyorum.O kadar cok i$aret varken, mutlulugu baska yerlerde, baska seylerde aradim ama rezil rusvah etti bu hayat beni.Rab’den ba$kasi yar olurmu insana???

  “Onlar istemeselerde Allah nurunu(ISLAMI) Tamamlayacaktir.
  “Sizin dininiz size, bizimki bizedir”.. Ne zorlama wardir islamda, ne rencide etmek ne kirmak nede diger inanclara hakaret. Hristiyanligi bulmak ve ozgur olmak kolaydir, Ahmet Bey’in dile getirdigi uzere, bir cok Hristiyan insan ozgur olma vaadiyle hristiyanligi benimsiyor ancak “helal dairesi keyfe kafiidir”..Islam zor bir din degil ki ozgurluk istensin diye dusunuyorum. Helaller ve haramlar bellidir, bir sinir soz konusudur. Toplumun her kesiminde bazi kurallar vardir bunlar insanlarin kotulugu icin degil, duzen ve bir mizan icerisinde incilmeden yasamalari icindir. Rabbim herkese hidayet nasip etsin,bizleri goz acip kapayincaya kadar nefsimizle basbasa birakmasin.”O nefis ne kotudurki, hep kotulugu emreder”.Arzu ve emellerimize er ya da gec ulasacagiz insallah. “Allah vaadinden donmez!”..Soz verilmi$ bir cennet ve ummetine sefaat icin hazir bir Resul var. Insallah layik olmaya calisalim ve tecrube olarak konusuyorum.Hristiyanligin vaad ettigi ozgurluk sadece kuralsizliktan ibarettir.insan kendini cok degersiz goruyor, icinde bir bo$luk..kime sarilsa bilemiyor.Hatta bazen 3Kusal ruh’tan hangisine dua etsem diye dusunuyor.Isa a.s’in Rahmeti sanki Allah’inkini gecmis gibi gosteriliyor.”Insan aciz yaratilmi$tir, aczini anla ve Rabbe don”..Kimsenin kimseye faydasi yok.Insan sozunden doner,olabildigince kotu olur ama Allah oyle degildir.Arkadaslar sakin ama sakinnnn Allah’in yerine baska $eyleri ilah edinmeyin.Mal mulk,a$k hersey ama her$ey cok gecici bunu elden ayaktan kesilince ve baska birine muhtac olunca cok daha iyi anlarsiniz Ama Allah kimseye bunu yasatmadan,zor imtihan etmeden gercekleri gostersin..Amin..

  Selamun Aleykum canim kiz kardeslerim ve abilerim.Cennette gorusmek uzere ; ) = ))))

 34. erva said

  ben bu videoyu kuran kursunda izlemiştim şimdi bida ha izlemek istedim fakat izleyemedim galiba bilgsyarımda bir sorun var ama gercekten süper
  bence stand up fln hepsi sinir bozucu annesi babası alevi olan bir gencin bu yada buna benzer bir müslüman olma hikayesi vardır yada hiç yokturr hikayesi ben ebu bekir abiyi cook sevdim iyiki müslüman olmuş iyiki bzm aramıza müslümanların arasına gelmiş

 35. erva said

  ben hiç bir yorumu okumadan yorum yazmıştım va bu tür yorumlarolacaını hiç zannetmemiştiştim demek ki hala müslümanlar var aramızda yhane bu kadar uzun yorum yazmaya vaktini ayıracak ama benle beraber 35 yorum az kaldı yorum yapanların hepsinden allah razı olsun sevgili müslüman arkadaslarım imkanı olan izlesenede n bu videoya girip facebooka atmanızı veyahut msn deki arkadaslarınızla paylaşmanızı dilerim hepinize mutlu huzurlu ve allhın yolundan ayrılmayacağınız iyi günler dilerim bu video içn müslümanlık içn bir seyler yapmak isteyenler içn msn mi veriorum (ervasan_@hotmail.com)gercekten müslümanlığa biseyler kazandırmak veyahut bu video içn eklersem
  niz allah razı olsun

 36. erva said

  ben hiç bir yorumu okumadan yorum yazmıştım va bu tür yorumlarolacaını hiç zannetmemiştiştim demek ki hala müslümanlar var aramızda yhane bu kadar uzun yorum yazmaya vaktini ayıracak ama benle beraber 35 yorum az kaldı yorum yapanların hepsinden allah razı olsun sevgili müslüman arkadaslarım imkanı olan izlesenede n bu videoya girip facebooka atmanızı veyahut msn deki arkadaslarınızla paylaşmanızı dilerim hepinize mutlu huzurlu ve allhın yolundan ayrılmayacağınız iyi günler dilerim bu video içn müslümanlık içn bir seyler yapmak isteyenler içn msn mi veriorum (ervasan_@hotmail.com)gercekten müslümanlığa biseyler kazandırmak veyahut bu video içn eklersem
  niz allah razı olsun …

 37. ebrar karakaş said

  aramıza hosgeldin kardeşim inş. yeriz kebabımızı cennete:D

 38. nehirr said

  kur’an ı kerimin kudretii……..

 39. MUHAMMED said

  ahmet ismli arkadasım … adın ahmed yazdıkalrın ıse tam bır saçmalık, (anladığım kadaıryla hrıstıyansın )pekı yazarken nıye ahmed ısmını kullanıosun .sen burda ahmed ısmı altında dınımızı karalıosun ,peygamberımızı karalıosun (peygamberımızın ismiyle ) ve ben buna fazlasıyla kızmaya basladım … neyse daha fazla konusmak ıstemıom ALLAH ıslah etsın dıorum .

 40. MUHAMMED said

  kardeslerım hepımız İNSALLAH cennet beraber oluruz ebubekır kardesımızınde dedığı gıbı hep beraber kebab yeriz hemde en acılısından adana kebabı (ahmed hariç onada cehennemde yedırırler artık…)

 41. azize said

  aaa inanmıyorum ya çok güzel anlatmış sırf bu konuyu we bu adamı arştırmak için int. cafeye geldim ve tam 3 defa bu admı izledim süper bişi allah herkese müslüman olarak ölmeyi nasip etsin allahımmm amin

 42. evrem said

  SELAMÜN ALEYKÜM. ÖNCELİKLE ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM Kİ, MÜSLÜMAN OLAN ADAMIN HAYATINI ANLATIŞI HARİKA… NE MUTLU DİYORUM ONLARA NE MUTLU Kİ ŞU 3 GÜNLÜK DÜNYADA GERÇEK SEVGİYE, GERÇEK HEDEFE DOĞRU YOL ALABİLMİŞLER. VE ONLAR DİNİMİZİ LAYIĞIYLA YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR, ESEFLE SÖYLÜYORUM Kİ TÜRKİYEDEKİ ÇOĞU GENCİN YAPAMADIĞI GİBİ… ARKADAŞLAR HİÇ BİR ŞEY KAYBETMİŞ DEĞİLİZ, HAYDİ ŞİMDİ DİNİMİZE SIMSIKI SARILIP, KOMİNİST, SİYONİST EMELLERE KARŞI GELMEMİZ LAZIM. DİĞER KARDEŞLERİMİZ İÇİN DE DUA ETMEMİZ LAZIM. AYETTEDE BİLDİRİLDİĞİ GİBİ:”Sizin dualarınız olmasa rabbim size niye değer versin?…”

 43. Selamün aleyküm.Sitenizde güzel bilgi var,elinize sağlık.Allah razı olsun.Ziyarete beklerim. http://altinsayfalar.wordpress.com/

 44. büşra said

  bravo böyle insanların dine dönmesine yardım edenlere

 45. kevser ve ayse said

  insallah duana bizde dahil oluruz dunyada bırlıkte kebap yıyemıyecez ama rabbım ahırette nasıp eder duasıyla…..

 46. bayram said

  elhamdulillah muslumaniz.seyrederken cok duygulandim.gozyaslarimi tutamadim.haydi kardeslerim muslumanligimizi cok guzel yasayalim.Dualarimiz butun muslumanlara…Diger insanlara da ALLAH hidayet etsin . AMIN

 47. bismillah her hayrın başıdır said

  öncelikle şunu belirtmeliyim ki islamı sonradan keşfedenler islama daha iyi sarılıyorlar. Allah daim etsin . Müslümanlığın değerini öğrenmiş kardeşlerimize selam olsun. öğrenemeyen ve at gözlüğüyle dolaşanları ise Allah ıslah etsin. selamların en büyüğü ise Hz.Muhammed mustafa(s.a.v) efendimize olsun…

 48. Allah ıslah etsin said

  hristiyanlığı savunan kişi önce adını değiştirsin Efendimizin güzel ismini taşıması insanı üzüyor. inşaallah bir gün doğru yolu bulursun ve inşaallah geç olmaz . Allah hidayet etsin söylenecek söz yok .

 49. ayse said

  bunu herkezyapamaz nasılbir islamiyetki nuruvarki yüzünde … bensasırdım

 50. ayse said

  tebrikler tabi türkce biliyorsa 🙂 allaha emenet olun:)….

 51. seçkin keleş said

  mutlaka okuyun lütfenn

  bende bu videoyu çok kez izledim ve her defasında gözlerim doldu bu kadarmı allah güzel bir işaret verir insan islamı aradığında yarrabbi sana şükürler olsun.

  sonra dedimki keşke ebubekiri görüp ona teşekkür edebilsem bunu hayel ettim hep
  ve dün akşam otel birmisafir geldi dedimya kardeş kusura bakma seni birine benzetiyorum sizi bundan dolayı rahatsız etmek istemem ama bi şey ifadeetmek istiyorum dedim sizi o kişiye çok benzetiyorum ve birçok yerde onun nasılislama döndüğü ile ilgili ibret alınacak hikayesi var şaşırdı gülmeye başladı ve ben pasaport fotokobisini aldım ve ve ismine baktım ve karşımdaki bu videodaki kişi ebubekir miş . inanılmaz mutlu oldum şimdi bizim otelde kalıyor ve gidene kadar bizim misafirmiz çok sevimli bir kızı var inanın allah onun yüzünüislam ile nurlandırmış.
  içim hala içime sığmıyor
  yarabbi sana şükürler olsunn

 52. Mecnûn said

  Şeçkin Kardeşimiz, hatıranı paylaştığın için teşekkür ediyoruz. Ne güzel duan kabul edilmiş. Bundan sonra da Allah bütün dualarını kabul eder İnş. bu kardeşine dua etmen temennisiyle

 53. hediye said

  etkileyici ama ramazan müslümanları kısmı çok üzücü

 54. […] gencin hidayet hikayesi Avustralyalı Gencin Müslüman Olma Hikayesi SÜKÛTUN ÇIĞLIKLARI:.(YAZIYI TIKLAYIN) ibretlik,,,eğlenceli,,,güldüren ve duygulandıran bi video […]

 55. salih said

  islamdan hristiyanlığa geçmek attan inip eşeğe binmeye benzer

 56. şule said

  YARABBİ sen alemlerin iki cihanı olan Habibim diye iltifat ettiğin Peygamberin ümmeti şerefini bize verdin.Demekki bizide sevdin Sana Hamd olsun.
  Bu şerefi şereflice taşımayı bize nasip et.Senin herşeye gücün yeter AMİN.

 57. ahmed pertev said

  ya bu adamın tam adı ne arkadaşlar

 58. ALİ İHSAN SİMAV said

  ALLAH C.C. TÜM DÜNYADAKİ İNSANLARI MÜSLÜMAN NASİP EYLESİN PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A.V İN VASİYETİ GİBİ GÜNEŞİN DOĞDUGU YERDEN BATTIGI YERE KADAR MÜSLÜMAN OLMAK NASİP EYLESİNN

 59. Sabri AKSAKAL said

  Allah razı olsun bu arkadaşımıza islamiyeti tanımasına sebep olanlardan yeni bir müslüman annesi babası müslüman olan bana anca böyle bir ders verebilir sübhanallah diyen ağzına kurban

 60. Duygu D. said

  İşte ALlahın kendisine bahşettiği aklı kullanabilen insan modeli Allahım inancını daim kılsın inşallah..Müslüman olmak ancan bu kadar güzel anlatılabilirdi..

 61. ..... said

  Allah herkese islamı tattırsın ”ALLAH DİLEDİĞİNİ HİDAYETE ERDİRİR”

 62. duygu u said

  maşallah ya bu ne güzel bir kelam böyle kişileri görünce insan kendini bi köseye cekip düsünmeli sen Allah için ne yapıyosun .biz ise yada ben kapanmayı bile yediremiyoruz.Allahıma şükürler olsn kı müslümanz.inş rabbim bizede uygulamayı nasip etsn. onada subhanallah .ne güzel söyluyor öyle içinden gelerek

 63. ezgii said

  maşallah

 64. MEHMET said

  ALLAH”U EKBER;
  işte islamın güzelliği…EBUBEKİR abi inşallah ALLAH seni ve bütün ümmeti MUHAMMED İ cennetin en güzel yerine yerleştirir.ALLAH herkesi hidayette getirsin (AMİN)

 65. sinem said

  Allah ımm sen ne kadar yücesin gerçekten ürperdim din kültürü öğretmenimiz anlattı okulda bu videoyu bende izliyim dedim iyi ki izlemimişim allah herkese doğru yolu nasib etsin (amin) =)

 66. yağmur paydaş said

  very very beautiful thank you very much.

 67. selin said

  avusturalyalı bir genç eğer müslüman oluyorsa türk insanlarda müslüman olabilir ki umarım olurlar (tekbir allahu ekber)

 68. Bekir said

  Sevgili ahmet kardesım.” gerçekleri arasaydı hıristiyanlığı bulurdu” sözunden hırıstıyan oldugunu cıkarıyorum. ılk önce sunu belırtmek ısterm. sen hırıstıyansın veya degılsın dıye bı yargıda bulunamam.sana sorum şu: hırıstıyanlık sımdıye kadar hangı hırıstıyana fayda sagladı ? hangı ılahı kudreti gördü ? veya hangi hırıstıyana yardımı oldu ? hırısıtıyanlıkta bı ılahı dındır. Allah tarafından Hz. İsa’ya göderıldı. fakat sımdı hıc bır gecerlılıgı yok. cunku her papaz kendıne göre bır ıncıl yazmıs.amac kendıne cıkar saglamak. eger verdıgın cevaplar benı tatmin ederse ben dinimi değiştirmeye hazırım ! 🙂

 69. ismail said

  ben ismail gerçekten ibret verici insallah herkes onun gibi araştırır ve bulur

 70. SÜMEYRA said

  bu yorum ahmet arkadaşımıza ithafen :hristiyanlıkta “tanrı” tek olduğu için mi —filmlerde görüyoruz hrisler dualarında “bebek isa beni koru…” “isa bana yardım et”gibisinden şeyler diolar…hadi o olmasa bile hz. isaya Allah ın oğlu muamelesi yapıyorlar (tam olarak sizin nasıl düşündüğünüzü bilmiyorum ama…)bu çok sapıkça bir görüştür.doğrulmamış biri nasıl doğura/doğurtabilir?

 71. mslm said

  bekir kardeşim yazdıklarını onlarda (hrisler) biliyor fakat kendilerini kandırıyorlar.islamın farzlarına uymak zor geliyor.. sonra suçluluk duygusundan başka dinlere sığınıyorlar.. ne kadar saçma olduğunu bile bile..

 72. AHMET ÖKTELİK said

  Bende çok şaşırdım acaba dalgamı geçti o arkadaş ismine kurban olduğum “hristiyanlığı” savunuyor. ALLAH tan kork ALLAH islah etsin kardeşim inşallah geç olmadan doğruluğu bulursun avusturalyalı kardeşimiz gibi

 73. huseyin said

  merhaba arkadaslar allahu teala cc insallah bizlerde o islamiyeti yeni bulan kardesimiz gibi iman edip yasamayi nasip etsin sonradan islami kabul edenler gercekten bizlerden daha iyi yasiyorlar cunku onlar arastirip okuyup oldugu gibi kabul ediyorlar bizler gibi kivrtmadan bahaneler bulmadan yasamaya calisiyorlar ama biz muslumanlar elhamdulilllah muslumanim namaz yok oruc yok abdest yok allahin cc ve resulunun emrettigi gibi tesettur yok sen benim kalbime bak kalbim temiz der dururuz omoyla yikamislar canim tertemiz kalbe bak

 74. Çiğdem Çelebi said

  Ne mutlu ona ki hak yolunu bulmuş Rabbim onu bu yolda sabit kılar inşallah. Biz bu dünyaya müslüman olarak gelen şanslı kullardan olmamıza rağmen pek çoğumuz dinimizin gereklerini hakkıyla yerine getirmiyoruz oysa sonradan doğru yolu bulan din kardeşlerimiz islamı hakkıyla yaşıyor daha çok kıymetini biliyor.

 75. abdullah said

  lütfen kendinize gelin her dine karşı saygılı olmalıyız .çünkü bizim dinnimizin diğer dinlerden bir farkıda hoşgörüdür.

 76. ahmete uyarı said

  tek bir şey BAKARA 8

 77. Kaya Bulunmaz said

  Ahmet hemen ilk sözlerinde çelişkiye düşüyor.”size incilden anlatmıyacağım,çünkü zaten inanmazsınız.Kurandan aktararak ispat edeceğim”diyor.Sonra da inadına yapar gibi hep incilden sallıyor.Yüklüyor luka incilinden!Kurandan hangi ayeti aktardın,söylesene?Ayıp ayıp!İnsan böyle ciddi bir konuda daha ilk sözlerinde sahtekarlığa başvurmamalı!Hristiyansan gerçek adını söyle,samimi ol; sonra da Rubin Ebubekir gibi mertçe ve dürüstçe gerçeği araştır!

 78. ALLAH bu video yu paylaşanlardan razı olsun

 79. Azra Sevde said

  Allah’ın hidayet verdiği insan –ne mutlu
  ona

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: